O nás

V roku 2008 sme si dali otázku: kde sa dá okrem batérií elektrická energia z fotovoltaiky ešte uskladniť ? No predsa do vody. Do nádoby ohrievača vody. Touto cestou sme sa vydali a dosiahli sme cieľ. Vyrábame ohrievače vody, ktoré na ohrev používajú elektrickú energiu z fotovoltaických panelov. Našim patentovaným riešením je regulácia tepelných ochranných prvkov i napriek tomu, že vyrobený jednosmerný prúd je priamo napojený na výhrevnú špirálu. Jednoduché a účinné. Také zadanie sme si dali a tak fungujú aj naše ohrievače vody.

  • zo sériovou výrobou sme začali v roku 2010. V roku 2012 sme pripravili nové modelové rady „M“ a „M+K“.
  • začiatkom roka 2013 sme uviedli na trh nový model LX ACDC/M + KW 200 L. Je to špeciálny zásobník pre plynové a elektrické kotle. Dá sa použiť aj ako ekologický elektrický kotol pre kvapalné podlahové kúrenie v pasívnych domoch. V druhom polroku 2013 sme začali na trh dodávať 300 L stacionárny zásobník s možnosťou pripojenia od 1-6 kW z fotovoltaického zdroja.
  • v prvom polroku 2014 sme rozšírili sortiment o stacionárne zásobníky s objemom do 2000 L, s možnosťou pripojenia až 200kW DC z fotovoltaického zdroja. Takéto veľké systémy sú určené hlavne pre teplárne. V druhom polroku 2014 sme uviedli na trh fotovoltaické kúrenie.
  • začiatkom roka 2015 sme k závesným ohrievačom vody 100 L až 200 L pridali nové funkcie ako napríklad bezpotencionálne pripojenie a ON/OFF GRID. Od mája 2015 sme uviedli na trh v Európe vynikajúci technický doplnok k našim hybridným systémom. Je to MPPT regulátor s viacerými originálnymi funkciami LXDC POWER BOX 1-2,3 kW DC, ktorý výrazne zvyšuje výhrevný výkon z fotovoltaických panelov, čím výrazne zvyšujeme výkonnosť našich systémov a dokážeme posunúť hranicu využiteľnosti výroby elektriny z fotovoltaických panelov k 99 % čo patrí k najefektívnejšiemu využitiu ekologicky vyrobenej elektriny na svete.
  • v roku 2017 sme doplnili do našej zostavy nabíjač batérií, čím rozširujeme použitie nášho systému a okrem akumulácie elektriny vo forme tepla do zásobníka vody, umožníme akumulovať elektrinu aj do batérii.
  • v roku 2018 sme vyrobili prvú Hybridnú klimatizáciu LX 35 ktorá sa pripája k našej riadiacej jednotke LXDC BOX a prednostne spotrebováva jednosmerný prúd z fotovoltaických panelov pre výrobu tepla a chladu.
  • v prvom štvrťroku 2021 uvedieme na trh náš nový výrobok LX MULTI BOX, ktorý je prioritne určený na pripojenie akéhokoľvek tepelného čerpadla do príkonu 3kW. Tepelné čerpadlo si bude prioritne odoberať elektrickú energiu z fotovoltaických panelov. My nielen šetríme životné prostredie ale prinášame jednoduché a cenovo najvýhodnejšie riešenie pre splnenie energetických parametrov Nulových domov. Chceme, aby naše výrobky prinášali ľuďom úžitok a radosť. Chceme, aby mali dobrý pocit z toho, že prispievajú k ochrane životného prostredia. A chceme, aby sa pri doručení faktúry za elektrinu alebo plyn, objavili spokojné úsmevy na tvárach ľudí ktorí si zohrievajú vodu, kúria a chladia našimi výrobkami.

Pantenty

LOGITEX_patent_Australia LOGITEX_patent_Canada LOGITEX_patent_Japan LOGITEX_patent_Russia_small LOGITEX_patent_South_Korea LOGITEX_patent_USA
Austrália Kanada Japonsko Rusko Južná Kórea USA

 

Video reportáž o systéme LOGITEX

Späť do obchodu