Jazykové verzie
 ♦♦♦  > 

O nás - kontakt

O nás

V roku 2008 sme si dali otázku: kde sa dá okrem batérií elektrická energia z fotovoltaiky ešte uskladniť ? No predsa do vody. Do nádoby ohrievača vody. Touto cestou sme sa vydali a dosiahli sme cieľ. Vyrábame ohrievače vody, ktoré na ohrev používajú elektrickú energiu z fotovoltaických panelov. Našim patentovaným riešením je regulácia tepelných ochranných prvkov i napriek tomu, že vyrobený jednosmerný prúd je priamo napojený na výhrevnú špirálu. Jednoduché a účinnéTaké zadanie sme si dali a tak fungujú aj naše ohrievače vody.

  • Zo sériovou výrobou sme začali v roku 2010. V roku 2012 sme pripravili nové modelové rady „M“ a „M+K“.
  • Začiatkom roka 2013 sme uviedli na trh nový model LX ACDC/M + KW 200 L. Je to  špeciálny zásobník pre plynové a elektrické kotle. Dá sa použiť aj ako ekologický elektrický kotol pre kvapalné podlahové kúrenie v pasívnych domoch. V druhom polroku 2013 sme začali na trh dodávať 300 L stacionárny zásobník s možnosťou pripojenia od 1-6 kW z fotovoltaického zdroja.
  • V prvom polroku 2014 sme rozšírili sortiment o stacionárne zásobníky s objemom do 2000 L, s možnosťou pripojenia až 200kW DC z fotovoltaického zdroja. Takéto veľké systémy sú určené hlavne pre teplárne. V druhom polroku 2014 sme uviedli na trh fotovoltaické kúrenie.
  • Začiatkom roka 2015 sme k závesným ohrievačom vody 100 L až 200 L pridali nové funkcie ako napríklad bezpotencionálne pripojenie a ON/OFF GRID. Od mája 2015 sme uviedli na trh v Európe vynikajúci technický doplnok k našim hybridným systémom. Je to MPPT regulátor s viacerými originálnymi funkciami LXDC POWER BOX 1-2,3 kW DC, ktorý výrazne zvyšuje výhrevný výkon z fotovoltaických panelov, čím výrazne zvyšujeme výkonnosť našich systémov a dokážeme posunúť hranicu využiteľnosti výroby elektriny z fotovoltaických panelov k 99 % čo patrí k najefektívnejšiemu využitiu ekologicky vyrobenej elektriny na svete.
  • V roku 2017 sme doplnili do našej zostavy nabíjač batérií, čím rozširujeme použitie nášho systému a okrem akumulácie elektriny vo forme tepla do zásobníka vody, umožníme akumulovať elektrinu aj do batérii.
  • V roku 2018 sme vyrobili prvú Hybridnú klimatizáciu LX 35 ktorá sa pripája k našej riadiacej jednotke LXDC BOX a prednostne spotrebováva jednosmerný prúd z fotovoltaických panelov pre výrobu tepla a chladu.
  • V druhom polroku 2020 dáme na trh Hybridné tepelné čerpadlo ktoré rovnako ako naša klimatizácia znásobuje vyrobenú elektrinu z fotovoltaiky, čím sa výrazne skracuje investícia do našich zariadení. My nielen šetríme životné prostredie ale prinášame jednoduché a cenovo najvýhodnejšie riešenie pre splnenie energetických parametrov Nulových domov. Chceme, aby naše výrobky prinášali ľuďom úžitok a radosť. Chceme, aby mali dobrý pocit z toho, že prispievajú k ochrane životného prostredia. A chceme, aby sa pri doručení faktúry za elektrinu alebo plyn, objavili spokojné úsmevy na tvárach ľudí ktorí si zohrievajú vodu, kúria a chladia našimi výrobkami.

Kontakt a certifikáty

LOGITEX, s. r. o. Sídlo firmy
Športovcov 884/4
020 01  Púchov
SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Telefón: + 421 / (0)42 / 471 02 00
Fax: + 421 / (0)42 / 464 23 00
Email: logitex@logitex.sk

 

 

Zobraziť sídlo firmy na mape na mape

 

© 2019 LOGITEX, s.r.o. Všetky práva vyhradené. |  Stránky generuje CMS systém ac.web, poháňaný elektrickou energiou vyrobenou systémom LOGITEX. Viac o používaní súborov cookie.