Jazykové verzie
 ♦♦♦  > 

Hybridná klimatizácia

Hybridná klimatizácia LOGITEX

Predstavujeme našu novinku, ktorá prišla na trh v roku 2019. Je to naša hybridná klimatizácia, ktorá chladí a aj kúri a prednostne berie energiu z FV panelov. Pripája sa dvoma káblami do našej riadiacej jednotky LX DC BOX a káblom do AC siete. Pomocou aplikácie v mobilnom telefóne si klimatizáciu môžete zapnúť. Akonáhle zapnete klimatizáciu, automaticky sa odpojí od panelov zásobník vody. Po vypnutí klimatizácie sa všetko vráti späť a zohrieva sa voda. Týmto sme doplnili náš systém aj o výrobu chladu a tým pádom dokážeme využiť energiu z panelov skoro na 100%.  Klimatizáciu dlhodobo testujeme, len pre info. v mesiacoch júl a august sme denne od 8.00 do 17.00 hod. chladili našu predvádzaciu miestnosť, pri spotrebe len 3,8kWh elektriny zo siete za dva mesiace!  Klimatizácia má max. príkon 1,5kW ale výkon chladenia 3,7kW a kúrenia 4,5kW/hodina.

Cena klimatizácie Logitex: 990,- eur s DPH. V cene je WIFI, MPPT, modul LX. V cene nie sú prepojovacie trubice medzi vnútornou a vonkajšou jednotkou.

Reportáž z  relácie Svet technológii televízie TA3 si môžte pozrieť tu.

Klimatizácia LOGITEX pracuje aj bez pripojenia na FV panely. Po pripojení na FV panely sa automaticky mení priorita vstupov a prednostne je využitá energia z panelov.

 

 

Upozornenie:

Split klimatizácie sú prioritne určené na chladenie a funkcia kúrenia je limitovná vonkajšími poveternostnými podmienkami. To znamená, že ak sa vonkajšia teplota pohybuje okolo 0°C a je maximálna vlhkosť, (ak nie je vysoká vlhkosť, klimatizácia kúri aj pri nižších ako uvádzaných teplotách) vtedy dochádza k zamrznutiu vonkajšej jednotky, ktorá vypne a začne sa automaticky rozmrazovať. V tom čase vnútorná jednotka stále funguje, zabezpečuje cirkuláciu vzduchu v miestnosti a po určitom čase buď zastane alebo zníži cirkuláciu na minimum. Po rozmrazení vonkajšej jednotky začne klimatizácia znova kúriť. Tento jav sa pri uvedených teplotách a maximálnej vlhkosti prejavuje na všetkých bežných klimatizáciach.

Hybridná klimatizácia LX35

KÚRENIE
MIN. COP 4,1
MAX. COP 2412
CHLADENIE
MIN. EER 3,8
MAX. EER 2050
   

 

        Odber elektriny zo siete domu a aktuálnu výrobu jednosmerného prúdu z FV panelov si môžete kontrolovať pomocou merača spotreby v cene okolo 9,- eur.

© 2019 LOGITEX, s.r.o. Všetky práva vyhradené. |  Stránky generuje CMS systém ac.web, poháňaný elektrickou energiou vyrobenou systémom LOGITEX. Viac o používaní súborov cookie.